Naujiena

Naujininkuose išgenėtas sodas

2022 02 11

VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ miškininkas Raimundas Ereminas

2022 metų vasario 10 dieną įmonė „Girion“ vykdė vaismedžių genėjimą Naujininkuose, viešosios įstaigos „Vilniaus miesto parkai“ prižiūrimoje teritorijoje, ties Kaminkelio g. 15. Vaikų žaidimų aikštelė iš šonų yra apsupta sodo. Tikimės, kad nuo šiol sodas ne tik žydės, bet ir duos gausų derlių. 

Šiuo metu VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ prižiūrimose teritorijose auga trys sodai. Visi jie įstaigos globon buvo patikėti per praeitą pusmetį. Sodai auga Žirmūnuose, Naujininkuose ir Pašilaičiuose. Naujininkų sodas šiuo metu geriausios būklės.  Medžiai auga šviesioje vietoje, nėra stelbiami. Žirmūnų sodas gausiai apžėlęs klevais ir raudonaisiais ąžuolais. Vaismedžiai seni, pasitaiko medžių nulūžusiomis šakomis. Pašilaičių sodas buvo apleistas, laukia tvarkymo pradžios. Šiame sode auga vešlūs pavienių putinų krūmai. 

Žirmūnų sodą aplankė sodininkas Gražvydas Jegelevičius. Specialistas domisi senovinėmis vaismedžių veislėmis, skiepija, sodina, planuoja sodus, renka senovinių vaismedžių kolekciją. Gražvydo nuomone, senuose soduose yra daug ko vertingo. Senų sodų tvarkymo iniciatyva tokia pat svarbi, kaip ir naujų įveisimo. Senosios veislės dažnai turi tam tikrų pranašumų prieš naujai išvestas. Ką jau bekalbėti apie nepervertinamo sodininkystės paveldo saugojimo reikšmę. 

Kviečiame atvykti ir pasigrožėti gausiu vaismedžių žydėjimu jau šį pavasarį.