Naujiena

Miesto parkų takų priežiūra žiemos laikotarpiu

2021 12 03

Dėl parkų specifiškumo takai miesto parkuose žiemos laikotarpiu prižiūrimi kitokia tvarka, nei šaligatviai mieste. Viešosios įstaigos „Vilniaus miesto parkai“ specialistai dalinasi informacija, kokia ta tvarka yra.

Esant nedideliam snygiui ir minusinei temperatūrai leidžiama ant takų iškritusį sniegą sutrypti. Susiformuoja kietas sniego dangos paviršius, kuriuo, kaip ir asfaltuota ar grunto danga, saugu vaikščioti. Sningant smarkiau takai valomi, bet nebarstomi, jeigu yra minusinė temperatūra. Pasak VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ darbų vadovo Viktoro Šliterio, tokiais takais ne tik patogu vaikščioti, bet ir čiuožti slidėmis ar vežti vaikus rogutėmis. Kai temperatūra tampa pliusinė, sniegas tirpsta, tokie takai darosi slidūs ir yra barstomi smėliu ar smėlio-druskos mišiniu (ten, kur arti nėra augmenijos). Pirmiausiai barstomos slidžios įkalnės, o kur būtina – ir lygūs takai.

Vingio parko darbų vadovas taip pat išskiria asfalto kelią nuo Geležinio Vilko gatvės iki Žvėryno pėsčiųjų tilto. Šis takas yra neužšąlantis ir tinkamas tiems, kurie nori bėgioti ar vaikščioti stabiliau.

Slidininkai kviečiami naudotis ir takais Jomanto parke. Šalia parko gyvenančių slidinėjimo entuziastų prašymu, bus valoma tik viena tako pusė, kitą paliekant slydimo vėžioms.

Vyriausioji parkų sodininkė Kristina Narvilienė informuoja, kad kituose miesto parkuose – Bernardinų, Reformatų, Lukiškių ir kitur taikomas panašus takų priežiūros principas. Takai šiuose parkuose nebarstomi druskos mišiniu, kad nebūtų pakenkta parko medžiams ir kitiems augalams. Priklausomai nuo sniego intensyvumo takai valomi, slidžios vietos gali būti pabarstomos smėliu ar specialia smulkia skalda.

Viešosios įstaigos specialistai šią pasiteisinusią takų priežiūros praktiką taiko jau ne vienerius metus.