Naujiena

Jeruzalės tvenkinio parkas bus atvertas lankytojams

2021 10 15

Vilniuje gausu neatrastų parkų ir skverų. Viena tokių vietų – teritorija važiuojant Jeruzalės gatve, kairėje pusėje, dar nepasiekus Santariškių žiedo, kur atsiveria vaizdingas tvenkinys. Mažai kas žino, kad čia bus įrengta puiki ramybės oazė.

Šalia Jeruzalės tvenkinio ir Verkių dvaro sodybos esančią teritoriją 2022 metais planuojama sutvarkyti bei pritaikyti poilsiui. Tai bus rami vieta pasivaikščiojimams suprojektuotais patogesniais pėsčiųjų takais, pažintinis takas aplink tvenkinį, skirtas susipažinti su turtinga vietos augmenija bei gyvūnija, žaidimų, sporto ir kitos laisvalaikio praleidimo zonos. Bus įrengtas kokybiškas apšvietimas, atsiras suoliukai, take aplink tvenkinį bus įrengtos terasos. Parkas bus pritaikytas ir mamoms su vežimėliais, individualių poreikių turintiems žmonėms.

Anot SĮ „Vilniaus planas“ projekto vadovės ir architektės L. Vileikienės, darbai ir projektiniai siūlymai nėra susiję vien tik su naujų takų ar poilsio zonų kūrimu – stengtasi padėti ir gamtai. Tvenkinyje akį džiugins fontanas, kurio pagrindinė paskirtis – natūraliomis priemonėmis mažinti Jeruzalės tvenkinio dumblėjimą.
Sutvarkytą teritoriją planuojama perduoti VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ priežiūrai.

Daugiau informacijos https://vilnius.lt/lt/2021/10/14/jeruzales-tvenkinio-parkas-bus-atvertas-lankytojams/.